fbpx

ZASIĄDŹ ZA KIEROWNICĄ
WYŚCIGOWEGO MINI COOPER S R53

Mistrzostwa Polski DRIVE SQUAD Super S Cup powstały z inicjatywy firmy DRIVE SQUAD. Sezon 2020 jest trzecim w historii cyklu, a o tytuł mistrzowski powalczy osiemnastu zawodników, zasiadających za kierownica identycznych samochodów MINI Cooper S. W celu zapewnienia równych szans, wszystkie auta zostały zbudowane i są obsługiwane przez organizatora.

Odtwórz wideo

Czym jest SUPER S CUP?

Puchar samochodów Mini Cooper S jest serią wyścigową w randze Mistrzostw Polski. Misją DRIVE SQUAD było stworzenie odrębnej klasy wyścigowej opartej na walce fair play. Aby to osiągnąć DRIVE SQUAD podjął trud opracowania identycznej specyfikacji dla wszystkich aut serii DRIVE SQUAD SUPER S CUP.

Ideą pucharu jest wyłonienie najlepszych kierowców gdzie o wyniku decydują umiejętności, a nie nakłady finansowe. Jest to możliwe jedynie gdy kierowcy ścigają się identycznymi samochodami. Pomysłem twórców pucharu jest stworzenie mistrzowskiej klasy wyścigowej nie tylko dla najbardziej zamożnych kierowców.

Co dają starty w SUPER S CUP?

 • Ranga mistrzostw polski – zwycięzcy pucharu DRIVE SQUAD SUPER S CUP otrzymują tytuły Mistrza, Wice-mistrza oraz Drugiego Wice-Mistrza Polski podczas dorocznej uroczystej Gali Sportu Samochodowego PZM.
 • Licencja Kierowcy Wyścigowego – każdy startujący zostanie w ramach pucharu DRIVE SQUAD SUPER S CUP przygotowany do zdania licencji wyścigowej. Opieka techniczna – organizator zapewnia 100% zaplecza technicznego, potrzebnego do zbudowania i serwisowania auta pucharowego. Usługa obejmuje budowę auta, serwis w trakcie sezonu oraz kompleksową obsługę w trakcie zawodów.
 • Opieka merytoryczna – przed i w trakcie sezonu organizator zapewnia szkolenia teoretyczne oraz praktyczne pod okiem doświadczonych instruktorów, wielokrotnych Mistrzów Polski.
 • Gwarancja równości – wszystkie samochody startujące w Pucharze są równe. Ideą pucharu jest wyłonienie najlepszych kierowców, startujących w identycznych samochodach.

wystartuj z nami!

ZDOBĄDŹ TYTUŁ MISTRZA POLSKI

W NAJWIĘKSZYM PUCHARZE DRIVE SQUAD SUPER S CUP

Wyścigowe Mistrzostwa Polski DRIVE SQUAD Super S Cup organizowane są w formule „arrive and drive”. Budową samochodów, dostarczeniem na tor i obsługą serwisową zajmuje się organizator, a Zawodnikowi pozostaje pojawić się na wyścigach, założyć kask i walczyć o tytuł mistrza Polski.

O PUCHARZE

FORMAT WEEKENDU

Każdy weekend wyścigowy składa się z półgodzinnych kwalifikacji oraz dwóch wyścigów na dystansie 25 minut. O kolejności na starcie I wyścigu decyduje rezultat kwalifikacji. Wyniki I wyścigu decydują o kolejności startowej do II wyścigu, z odwróceniem pierwszych 75% zawodników.

Oba wyścigi rozpoczynają się ze startu zatrzymanego.

PUNKTACJA

Punkty do klasyfikacji generalnej zdobywa pięciu najlepszych kierowców kwalifikacji według klucza 6-5-3-2-1 oraz dziewięciu najlepszych kierowców każdego wyścigu, według klucza: 25-18-15-12-10-8-6-4-2. Nowością w sezonie 2019 są dwa bonusowe punkty, przyznawane za najszybsze okrążenie wyścigu.

Do klasyfikacji liczone są wszystkie wyniki, a mistrzem zostaje kierowca z największą ilością punktów – w przypadku remisu o kolejności decyduje ilość uzyskanych pierwszych miejsc, drugich miejsc, itd.

OPONY

Podczas każdego weekendu wyścigowego kierowcy mają do dyspozycji po jednym komplecie opon Federal FZ – 101, FZ-201, a w całym sezonie także jeden komplet opon deszczowych Uniroyal Rainsport, które będą obowiązkowe w przypadku ogłoszenia mokrego toru.

DLaczego warto?

MINI COOPER S

Ścigaj się przednionapędowymi, ponad dwustu konnymi Mini Cooperami S w specyfikacji wyścigowej.

prestiż

DRIVE SQUAD SUPER S CUP to obecnie największa seria wyścigowa w Polsce - w sezonie 2020 aż 18 kierowców.

GWARANCJA RÓWNOŚCI

Ideą pucharu jest wyłonienie najlepszych kierowców, startujących w identycznych samochodach.

po stronie organizatora

 • Pomoc w zakupie auta lub wynajem na rundę już od 15.900 zł
 • Budowa auta wg regulaminu DRIVE SQUAD SUPER S CUP
 • Przygotowanie auta i Zawodnika do wyścigów
 • Dostarczenie auta na każdą rundę wyścigową na tor
 • Serwis auta w trakcie rundy wyścigowej
 • Administracja (zapisanie zawodnika na zawody, dostarczenie dokumentów zawodnika do biura zawodów, przeprowadzenie badań kontrolnych samochodu)
 • Catering w trakcie całych zawodów
 • Znalezienie i rezerwacja noclegów
 • Transport auta po zawodach
 • Serwis auta i przygotowanie do kolejnej rundy
 • Garażowanie auta pomiędzy kolejnymi rundami

PO TWOJEJ STRONIE

 • Przyjechać na tor
 • Wsiąść do auta i walczyć o jak najlepszą pozycję…

PARTNERZY

ZAINTERESOWANY?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ!

664-952-259

Ul. Modrzewiowa 3,
64-320 Niepruszewo

tel: +48 664 952 259

Email: info@drivesquad.pl

DRIVE SQUAD © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone

Ul. Modrzewiowa 3,
64-320 Niepruszewo

tel: +48 664 952 259

Email: info@drivesquad.pl

DRIVE SQUAD © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone